Americká káva vyráběná v Itálii - jedinečné Americano od 101CAFFE'

Historie kávy Americano

Příběh spojený s historií kávy americano nás zavede do doby druhé světové války a překvapivě ne do Ameriky, ale do Evropy.

Americano je spojováno s americkým vojákem jménem Lee Jollifee, který v té době sloužil v Itálii. Italské tradiční espresso bylo pro něj moc silné a hořké, a aby se přiblížil chuti kávy, kterou byl zvyklý pít, naředil jej horkou vodou. Mezi vojáky byla káva velmi oblíbená a tento způsob pití kávy se rozšířil nejen mezi nimi, ale po celé Evropě a později také ve Spojených státech.

 

Tu Vuo 'Fa' L'Americano 101CAFFE'

V Itálii je káva rituál, chvíle potěšení a vychutnávání si lahodné a příjemné chuti.

Jinak je to u Američanů, kteří považují kávu za nápoj, který si mohou vychutnat i při rychlé chůzi do práce, typicky v kelímku jako "coffee to go"

I přes některé kulturní rozdíly si je nyní espresso a americká káva díky 101CAFFE' tak blízko! I Italové si totiž oblíbili americkou kávu jako alternativu klasického espressa.

Káva Tu Vuo 'Fa' L'Americano (přeloženo Chceš udělat americano) od 101CAFFE' je kombinací vyvážené prémiové kávy bohaté na chuť, kombinující intenzitu vůní nejlepšího řemeslného pražení v Neapoli a anglosaskou tradici kávy americano.

 

Kapsle Tu Vuo 'Fa' L'Americano 101CAFFE' pro kávovar Nespresso®

Tato pečlivě vybíráná směs kávy se skládá z 80% sladké Arabiky ze Střední Ameriky a 20% africké kávy Robusta. Středné mletí kávy zachovává její chuť a díky tomu je tato káva vhodná pro velký šálek

Americano je připraveno přesně pro ty milovníky kávy, kteří mají chuť na  americkou kávu a ocení snadnou a rychlou přípravu z kapslového kávovaru Nespresso®!

 

Mletá káva Tu Vuo 'Fa' L'Americano 101CAFFE' pro kávovary na filtrovanou kávu

Tu Vuo 'Fa' L'Americano můžete zakoupit také jako mletou kávu, jejíž středně hrubé mletí je vhodné pro kávovar na filtrovanou kávu. Tato mletá káva je tvořena 100% africkou kávou Robusta

 

Americano_post_nuovo 400x500 (1)